W Polsce powstanie fabryka magazynów energii

Notowana na giełdzie NewConnect spółka Novavis poinformowała o podpisaniu porozumienia z zagranicznym inwestorem, którego celem jest budowa w naszym kraju fabryki magazynów energii w technologii Vanadium Redox Flow Batteries (VRFB).

Novavis podpisał Memorandum Of Understanding z firmą Storion Energy mającą siedzibę w amerykańskim stanie Delawere i należącą do holdingu ITN Energy Systems.

Zgodnie z zawartym memorandum, Novavis […]

Na Bałtyku powstała ogromna farma wiatrowa Baltic 2

32 km na północ od niemieckiej wyspy Rugia uruchomiono morską farmę wiatrową Baltic 2 o mocy aż 288 MW. Baltic 2 to największa farma wiatrowa w Niemczech. Nie jest to jednak największa farma wiatrowa, którą uruchomiono do tej pory na Bałtyku.

Farma wiatrowa Baltic 2, którą zrealizował niemiecki deweloper EnBW, jest zlokalizowana na powierzchni około […]

Branża ocenia ceny referencyjne do aukcji dla OZE

Zdaniem przedstawicieli branży energetyki odnawialnej, o których opinię poprosiliśmy w związku z publikacją przez resort gospodarki projektu rozporządzenia nt. cen referencyjnych w przyszłorocznych aukcjach, zaproponowane ceny są zbyt niskie. Jeśli takie poziomy cenowe zostaną utrzymane, inwestorzy chcący zgłosić do aukcji swoje projekty będą musieli zaproponować ceny – jak wskazuje branża – często dużo niższe […]

Sokół – nowy program NFOŚiGW

NFOŚiGW przedstawił założenia nowego programu o nazwie Sokół zakładającego wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych. Z programu Sokół, którego wyłącznym beneficjentem mogą być przedsiębiorcy, będzie można uzyskać preferencyjne finansowanie m.in. na wdrożenie innowacyjnych technologii służących do wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej.

Jak podaje Fundusz, do dofinansowania w programie Sokół będzie można zakwalifikować przedsięwzięcia polegające na wdrożeniu nowej […]

Australijczycy drukują ogniwa fotowoltaiczne na foliach

Australijscy naukowcy opracowali tanią metodę pokrywania folii organicznymi ogniwami fotowoltaicznymi, co znacznie poszerza możliwości zastosowania fotowoltaiki. Technologia jest gotowa do komercjalizacji, jednak jej wadą jest stosunkowo niska sprawność ogniw PV. 

Metoda drukowania ogniw na folie wielkości A3 z wykorzystaniem drukarki 3D została opracowana przez naukowców z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) oraz uniwersytetów […]

Niemcy zapowiadają podniesienie sprawności ogniw PERC do 24%

Podczas odbywających się w Hamburgu targów branży fotowoltaicznej EU PVSEC niemiecki instytut ISFH (Institut für Solarenergieforschung Hameln) przedstawił ścieżkę rozwoju technologii ogniw krystalicznych PERC, która z wykorzystaniem dostępnych metod umożliwi zwiększenie ich sprawności do 24%.

Technologia krystalicznych ogniw PERC (Passivated Emitter Rear Cell) staje się najpopularniejszą, nową technologią produkcji ogniw fotowoltaicznych, którą wdrażają m.in. potentaci […]

By |September 18th, 2015|Categories: Fotowoltaika|Tags: , , |0 Comments

Ceny referencyjne dla aukcji OZE na 2016 r.

Ministerstwo Gospodarki przygotowało rozporządzenie ws. cen referencyjnych dla inwestycji w odnawialne źródła energii, które będą zgłaszane do pierwszej, przyszłorocznej aukcji.

Zgodnie z przyjętą w maju br. ustawą o OZE, wszystkie nowe projekty zakładające budowę odnawialnych źródeł energii, których właściciele będą chcieli skorzystać z obowiązującego po 2015 r. systemu wsparcia, należy zgłosić do aukcji.

W aukcji, w […]

25,1%. Nowy rekord sprawności ogniwa fotowoltaicznego

Czas najważniejszych imprez w branży fotowoltaicznej potęguje ilość informacji o nowych osiągnięciach i produktach w zakresie fotowoltaiki, którymi chwalą się firmy z branży PV. Nie inaczej jest w tym tygodniu, w którym zbiegają się dwie ważne imprezy targowe europejskiej i amerykańskiej branży fotowoltaicznej – niemiecki EU PV SEC oraz kalifornijski Solar Power International. Tym […]

Program wyborczy PO: 100 mld zł na węgiel i atom, jedno zdanie o OZE

W nowym programie Platformy Obywatelskiej znajdziemy fragment poświęcony energetyce. Wyborcza.biz ocenia, że PO chce konserwować system energetyczny w Polsce oparty na węglu. W programie znajdziemy jedną wzmiankę o wsparciu energetyki odnawialnej. 

W swoim programie wyborczym Platforma Obywatelska w kwestii energetyki wskazuje jako priotytet utrzymanie niskich cen energii elektrycznej i cieplnej dla odbiorców przemysłowych i gospodarstw domowych.

PO zapowiada […]

Program Ryś: wyższa dotacja na termomodernizację domów jednorodzinnych

Jeszcze w tym roku ma wystartować program Ryś, którego celem jest dofinansowanie termomodernizacji domów jednorodzinnych. Dofinansowanie będzie przyznawane w formie kredytu z dotacją, której wysokość będzie uzależniona od zakresu prac termomodernizacyjnych. 

Program Ryś będzie realizowany w latach 2015-2023, z możliwością zawierania umów do 2020 r. Budżet programu ma wynieść 300 mln zł, jednak w przypadku […]

17 862 30 98
info@on-eco.pl